8:00 – 17:00
сб, нд - вихідні
Шпонування, перетворення простих деталей в дерево

Шпонування, або фанерування шпоном, – це процес декорування поверхонь деревинно-плитних матеріалів за допомогою тонких листків деревини, званих шпоном

Шпон підрозділяється на струганий, пиляний або лущений, в залежності від типу розпилу, для різних порід дерева застосовується різний напрямок зняття тонкого шару деревини (шпону) з деревної основи. В результаті отримують тангентальний, радіально тангентальний, тангентально-торцевий і радіальний шпон.

Декоративний шпон цінних порід деревини

 

У виробництві на нашій фабриці ми використовуємо шпон з цінних порід деревини. Він відрізняється високою якістю, естетикою, та художніми якостями.

способи отримання шпону

Шпон, отриманий шляхом розпилювання деревини, використовується в якості підложки, або як окремий чи допоміжний елемент декорування, який частіше всього називається ламель.

Лущений шпон - найпоширеніший вид шпону, виготовляється з вільхи, берези, дуба, сосни. Цей шпон простий у виготовленні (знімається з деревної основи в кругову, як при заточюванні звичайного олівця, доступний за ціною, так як технологічно майже вся деревна основа йде на його виготовлення.

Лущений шпон широко застосовується для виготовлення фанери, а також чорнового шпонування, підготовки, декоративних поверхонь.

Для оздоблення елементів, що будуть відкриті для огляду та деталей для яких важливі, стійкість до деформації, чіткий малюнок деревини та естетичний вигляд, використовується струганий шпон.

Струганий шпон виготовляється з деревини цінних порід, таких як: дуб, бук, акація, горіх, червоне дерево, карельська береза, ясен, в'яз, тис і багатьох інших, що мають красивий малюнок текстури. Ширина такого шпону обмежена діаметром стовбура. Щоб шпонувати габаритні вироби без видимого стику, шпон зшивають або вручну – низька якість, або за допомогою спеціального верстату.

На нашому виробництві ми використовуємо виключно метод зшивання шпону на спеціальному верстаті. Це гарантує високу якість та естетичність кінцевого продукту, адже шви практично непомітні.

Зшивання шпону за допомогою станка

Зовнішній вигляд шпонованих виробів нічим не поступається натуральній деревині, а за деякими характеристиками, такими як стійкість до деформацій та розтріскування, навіть перевершує її

 

Існує три основних методи шпонування:

 

  • Вакуумне пресування: з'єднання шпону з основою за допомогою утворення вакууму в зоні шпонування, цей метод використовується в основному для оздоблення 3D-поверхонь,
  • Гаряче пресування: шпон приклеюється до основи під тиском та високою температурою
  • Холодне пресування: шпон приклеюється до основи за допомогою клею, що твердне при кімнатній температурі

Гаряче пресування шпону

 

Окремо виділяють – художню інтарсію, створення візерунків, картин та інших вставок, використовуючи елементи з різних порід, які попередньо вирізаються лазером, та підготовлюють їх надаючи шпону потрібного відтінку та фактури.

Художня інтарсія

Історія реалізованих проектів MIRT це сотні декорованих елітних приміщень, з індивідуальними дизайнерськими інтер'єрами, що відрізняються вишуканістю стилю; салони, вітальні, робочі кабінети, приміщення офісів, громадських установ, красиві меблеві гарнітури різного призначення, в проектах яких деревний шпон зіграв головну роль, вносячи в наше життя задоволення від сприйняття краси життя, тепло і затишок.

Коментарі

Написати коментар