8:00 – 17:00
сб, нд - вихідні
Різноманіття стилів дизайну інтер'єру

Світ дизайну інтер'єрів вражає багатством стилів, кожен з яких володіє унікальними концепціями та правилами. Це стосується не лише оформлення, але й атмосфери, яку він створює.

Ознайомимося з основними напрямками в дизайні інтер'єрів, щоб допомогти вам зрозуміти їхні відмінності та звузити пошук ідеального стилю для себе.

Сучасні стилі інтер'єру:

Ця категорія - найрізноманітніша. До неї належать мінімалізм, кітч, лофт, ар-деко, модернізм, постмодернізм та хай-тек. Деякі з них успадкували риси класики (модернізм, арт-деко), інші ж стали втіленням прагнення до футуризму (хай-тек) або протестом проти обмежень класики (кітч). Тому виділити спільні правила оформлення сучасних стилів складно. Хай-тек використовує сучасні матеріали, а кітч поєднує символіку розкоші та багатства, доводячи її до абсурду.

Мабуть, єдиною спільною рисою сучасних стилів є повна свобода творчості. Лише такий дизайн дозволяє поєднувати речі, які, здавалося б, не можуть гармонійно співіснувати. Сучасний стиль в інтер'єрі - це експресія, щирість, свобода та функціональність, втілені в кожній деталі.

Класичні стилі інтер'єру:

Прикладами класичного стилю є грецький, готичний, бароко, рококо, ренесанс, ампір та класицизм. Їхніми спільними характеристиками є величність, розкіш та аристократизм, які проявляються в кожній деталі. Цим стилям властиве використання дорогих матеріалів, розкішної обробки, а також золотих та бронзових елементів. Декоративними елементами часто слугують ніжки та спинки меблів, які можуть мати форму тварин.

Етнічні стилі:

Найпопулярнішими прикладами етнічного напрямку є африканський, східний, єгипетський та японський дизайн. Головна їхня особливість - автентичність. Оформлення в етнічному стилі дозволяє зануритися в атмосферу та культуру іншої країни. Це особливо відчувається в арабському інтер'єрі, який наповнює приміщення казковою атмосферою. Для етнічного дизайну характерне використання натуральних матеріалів, природних кольорів, геометричних та рослинних візерунків, а також зображень тварин.

Пам'ятайте, що вибір стилю інтер'єру - це особисте рішення, яке має ґрунтуватися на ваших уподобаннях та потребах. Не бійтеся експериментувати та комбінувати різні стилі, щоб створити унікальний та затишний простір, який буде відображати вашу особистість.


ЛОФТ

стиль лофт в інтер'єрі

один з найпопулярніших та затребуваних стилів дизайну інтер'єру в останні роки. Він приваблює своєю брутальною естетикою, атмосферою свободи та простору, а також можливістю реалізувати найсміливіші дизайнерські рішення.

Історія та особливості лофта:

Зародившись у 40-х роках XX століття в США, коли занедбані фабрики та склади стали переобладнуватися під житло, лофт сьогодні являє собою еклектичне поєднання старого та нового, індустріального та сучасного.

Характерні риси лофта:

 • Вільне планування: Мінімальна кількість перегородок, максимум відкритого простору. Зонування здійснюється за допомогою світла, кольору, меблів.
 • Індустріальні елементи: Відкриті комунікації (труби, вентиляція), цегляні стіни, бетонні поверхні, металеві конструкції.
 • Панорамні вікна: Великі вікна, що пропускають максимум природного світла.
 • Високі стелі: Візуально збільшують простір, підкреслюють простор.
 • Холодна гамма кольорів: Сірий, білий, чорний - основні кольори лофта. Можливі акценти більш яскравих кольорів.
 • Функціональні меблі: Прості, лаконічні форми, практичні матеріали (шкіра, дерево, метал).
 • Мінімалізм у декорі: Невелика кількість аксесуарів, акцент на натуральні матеріали та фактури.

Лофт в сучасному інтер'єрі:

Сьогодні лофт використовується не лише для оформлення просторих промислових приміщень. Його елементи можна інтегрувати в квартири, будинки, офіси.

Переваги лофта:

 • Практичність: Функціональний простір, легко чиститься та прибирається.
 • Універсальність: Підходить для людей з різними смаками та уподобаннями.
 • Можливість самовираження: Дозволяє реалізувати найсміливіші дизайнерські ідеї.
 • Відчуття свободи: Атмосфера відкритого простору дарує відчуття свободи та простору.

Лофт - підходить тим, хто цінує простоту, функціональність, свободу і не боїться експериментувати.

Барокко

Стиль барокко в інтер'єрі

це вишуканий, аристократичний та витончений стиль інтер'єру, який виник в Італії 16-17 століть. Він дозволив зобразити в оформленні приміщень небувалу розкіш, престиж та шик.

В перекладі з італійської "барокко" означає вичурність. І ми розповімо, як при оформленні інтер'єру добитися всієї царственості, яку несе в собі цей стиль.

Інтер'єр в стилі барокко:

Кольорова палітра:

 • Інтер'єр в стилі барокко - це вражаючий королівський дизайн інтер'єру, розкіш якого повинна проявлятися в кожній деталі. Тому при оформленні приміщень слід віддавати перевагу аристократичним кольорам. Наприклад, теракотовий, темно-зелений, а також пурпурний або синій, в поєднанні з золотим.
 • Також в інтер'єрі барокко кольорова гамма часто ґрунтується на контрасті. Наприклад, яскрава помпезна теракотова меблі розташовується в приміщенні з піщаними стінами, або що мають відтінок слонової кістки.

Використовувані матеріали:

 • Царському стилю належать лише найкращі матеріали. Тому при оформленні приміщення в стилі барокко використовують мармур, крихкий кришталь та дорогі важкі тканини. Так, доречними будуть атласні, або бархатні штори, декоровані візерунком з золотої нитки або люрексу.

Питання освітлення:

 • Освітлення в барокко повинне виконувати дві функції: формувати атмосферу розкоші та візуально збільшувати простір приміщення. Тому в інтер'єрі будуть доречні великі просторі вікна. Вони забезпечать приміщення достатньою кількістю м'якого денного світла, дозволять гармонізувати дизайн і втілені кольорові рішення.
 • При виборі штучних джерел світла рекомендується віддавати перевагу LED-освітленню нейтрального спектра. Він найбільш близький до сонячного світла. З точки зору конструкції, найбільш ефектно будуть дивитися масивні кришталеві люстри, а також бра і торшери, оснащені лампочками у формі свічок.

Просторість:

 • Барокко - шикарний вражаючий стиль. Інтер'єр, який підкреслює винятковий статус власника. Тому просторість приміщень є обов'язковою. Для того, щоб візуально збільшити площу кімнат, дизайнери декорують їх великою кількістю дзеркал.

Меблі та декор:

 • Інтер'єр в стилі барокко завжди яскравий і вражаючий. Тому меблі повинні бути відповідними. Рекомендується віддавати перевагу виробам з яскравою оббивкою, бахромою та витонченими деталями. Доречними виявляться стільці з вигнутими ніжками, лакуванням або позолоченням.
 • У диванах і кріслах вітається наявність відігнутих спинок, які створюють хвилясту лінію. При виборі столу рекомендується віддавати перевагу виробам з круглою формою.

Барокко - підходить тим, хто цінує розкіш, вишуканість та витонченість.

Китч

Стиль китч в інтер'єрі

це найекстравагантніший, експресивний та непередбачуваний стиль дизайну. Він кидає виклик усім канонам гармонії, композиції, розкоші та естетики. Цей стиль з'явився зовсім недавно. А вся суть китчу - висміювання загальноприйнятих естетичних принципів, смаків та навіть напрямків дизайну.

Цей стиль ідеально підходить для екстравагантних особистостей, світогляд яких разительно відрізняється від прийнятого суспільством. Подібно до таких людей, китч не терпить обмежень, правил, або ж слідування усталених норм. Це найяскравіший, експресивний та привабливий стиль інтер'єру.

Інтер'єр в стилі китч:

Кольорові рішення:

Китч пародіює загальноприйняті стандарти та канони оформлення приміщень. Серед яких і прагнення продемонструвати благополуччя. Тому в даному випадку можна керуватися принципом "Чим яскравіше, тим краще". При оформленні приміщення в стилі китч немає жодних обмежень в плані гармонійності кольорів, можна обирати будь-які відтінки та їх поєднання.

Матеріали:

Яких-небудь правил, що обмежують список матеріалів, які можна використовувати, також не існує. При оформленні приміщення можете поєднувати метал і кераміку, або ж дерево з дорогоцінним мармуром. Китч висміює як красиве життя, так і бідне, тому в інтер'єрі цілком можуть поєднуватися дорогоцінні тканини з вуличними графіті.

Освітлення:

Вибір освітлювальних приладів в китчі має особливу важливість. По-перше, використання декількох джерел світла дозволить зробити основні акценти приміщення ще більш помітними. По-друге, освітлювальні прилади можуть стати чудовим елементом декору. Для цього достатньо віддати перевагу яскравим, вичурним лампам. Причому вони можуть бути як настінними, так і настільними, або ж торшерами.

Декор:

Декорування є невід'ємною та єдиною обов'язковою складовою інтер'єру китч. При цьому важливо пам'ятати основну ідею, яку несе в собі цей стиль. Китч - це пародія на загальноприйняті правила, висміювання бідності та багатого життя, включаючи символи кожної з них. Тому при оформленні приміщення використовують велику кількість статуеток, картин, дзеркал, і навіть барельєфів, або ж колон. Обов'язково доповнюйте дизайн кімнати яскравими та експресивними речами. Наприклад, плиткою зі східним візерунком, масивними шторами в римському стилі, або леопардовими килимами.

Класицизм

Стиль класицизм в інтер'єрі

спадщина величньої культури античності, що втілила в собі виняткову солідність і витонченість. Він не терпить використання звичайних, або ж бюджетних матеріалів. Для надання приміщенню справжнього настрою суворої класики, слід віддавати перевагу текстилю, каменю і дереву. Важливо, щоб матеріали були якісними та натуральними. Ця вимога поширюється й на декор, тому дизайнери часто декорують приміщення прикрасами ручної роботи.

Кольорові рішення:

Класичний стиль інтер'єру не любить контрастних відтінків. Йому характерна гармонійність і ніжність присутніх в дизайні кольорів. При оформленні приміщення в класичному стилі, віддають перевагу м'яким відтінкам, таким як білий, рожевий, блакитний, або ж золотий.

Меблі:

Класицизм вимогливий до дотримання суворості та гармонійності, доповненої винятковим витонченістю. Тому приміщення оформлюється меблями, виготовленими з натурального дерева цінних порід. Прикраси у вигляді завитків або дорогоцінних каменів недопустимі. Найкращим декором для меблів в стилі класицизм є елегантна інкрустація, парочка витончених вензелів або акуратний рослинний орнамент.

Елементи античності:

Класицизм - один з стилів дизайну інтер'єру, який створений під впливом захоплюючої величі античної культури. А її спадщина вважається ідеалом для наслідування. Тому доповнення класичного інтер'єру античними елементами - це обов'язково.

Зокрема, приміщення часто прикрашаються надзвичайно витонченою ліпниною. Наприклад, багетами, фризами, або ж карнизами. Колонни, які є невід'ємною складовою античної культури, використовуються при оформленні класичного інтер'єру далеко не завжди. До них ставляться з особливою обережністю, щоб зберегти гармонійність всього дизайну. Арки та колони класицизму набагато акуратніші й менш габаритні, ніж аттичні. Однак вони використовуються лише в просторих приміщеннях.

Це лише мала частина популярних стилів інтер'єру. Кожен із них має свої особливості та переваги.

Під час вибору стилю важливо орієнтуватися на свій смак, спосіб життя і бюджет. Не бійтеся експериментувати і створювати свій неповторний дизайн!

 

Коментарі

Написати коментар